Рубрики: |
Купальські вінки
Купальські ляльки та "дерева" |
---|---|
Населений пункт: | с. Терни, Лубенський район, Полтавська область |
Респонденти: | Любич Марія Павлівна (1920) |
Збирачі: | Галина Лук'янець, Дмитро Лебединський |
Дата запису: | 10.01.1990 |
Транскриптори: | Катерина Курдіновська |
Колесо конопляною соломою обгортали, підпалювали й пускали з гори у воду (з Лисої гори над Сулою). Плигали через кропиву, водили танки кругом багаття. Чіпляли вінки з живих квітів на городину (на капусту). Деревце (вербу) косниками (стрічками – К.К.) прикрашали, кругом нього танцювали. Дітвора хватала тоді розбирати деревце. На другий день Купала відплигували в іншу сторону (не зрозуміло, що малося на увазі - К.К.). Дивилися на попіл від багаття, чи не брала відьма попіл.