Рубрики: |
Післявесільні обряди
Весільне застілля |
---|---|
Населений пункт: | с. Гнилиця, Охтирський район, Сумська область |
Респонденти: | Виходець Катерина Іванівна (1955), Овчаренко Катерина Костянтинівна (1946), Бондарчук Марія Іванівна (1962), Галушка Олександра Данилівна (1937), Оберемко Катерина Іванівна (1967), Харченко Антоніна Станіславівна (1975), Тіщенко Любов Іванівна (1966) |
Збирачі: | Вікторія Гавриленко, Анна Гавриленко, Н.Б. Барченко |
Дата запису: | 15.07.2021 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Робили дві пляшки зв’язані?
Да, парочки́. Вино було, хто горілку підкрасе. Красною лєнтою. Дві ложки, дві бутилочки вина, два фужери зв’язані. Ну чи дві чарочки. А тоді як: чий верх буде. Це в понеділок уже, тепер то кажуть, коли там розпивають. У нас як були, каже: «Е ні, через год розпивать». А раніше – в понеділок. Як снідать несли і тоді оце лєнточку розв’язували, і дві свахи, свекруха й мати, якій швидше зав’яже через петельку. І той верх буде. Хто буде командувать. На пуговичках були, сваха свасі.
Так пляшечки двома лєнтами перев’язані?
Да, дві стрічки. І ото розв’яжуть і сваха хватає, та тій бігом в’яже, та тій. Яка перша. Почепила – всьо, мій буде верх. Керуватиме чи жінка, чи чоловік. Якшо ж мати чоловікова швидше зав’язала, значить (чоловік керуватиме – В.Г.).