Рубрики: |
Колядування
Щедрування Водіння Кози |
---|---|
Населений пункт: | с. Гнилиця, Охтирський район, Сумська область |
Респонденти: | Виходець Катерина Іванівна (1955), Овчаренко Катерина Костянтинівна (1946), Бондарчук Марія Іванівна (1962), Галушка Олександра Данилівна (1937), Оберемко Катерина Іванівна (1967), Харченко Антоніна Станіславівна (1975), Тіщенко Любов Іванівна (1966) |
Збирачі: | Вікторія Гавриленко, Анна Гавриленко, Н.Б. Барченко |
Дата запису: | 15.07.2021 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Та це як колядування, тоді в нас ото наряжались в усяке. А Меланки, красиві платки вдівали, підкрашували губи, щоки і ходили. А хлопці табунцями бігали та і все в нас. Хлопці з торбинками. А колядувать тоді вже дівчата й хлопці разом. Тоді звізду носили, в циганів (дисклеймер) наряжалися, в лікарів і в шо попало. І козу ж водили.
В який день зі звіздою ходили?
Сьоме (січня – В.Г.), на Різдво і наряжалися.
А зірку з чого робили?
З картонки.
А козу коли? Оце ж наряжалися на сьоме
Тоді ж і козу. А козу, мабуть, тринадцятого (січня – В.Г.). Як ми гуляли, то колядували ми не наряжалися. Зірку носили дівчата наряжені, хлопці наряжені, мішок, зірку носили і співали «Нова радість стала».