Рубрики: |
Великдень (Паска)
Паски |
---|---|
Населений пункт: | с. Гнилиця, Охтирський район, Сумська область |
Респонденти: | Виходець Катерина Іванівна (1955), Овчаренко Катерина Костянтинівна (1946), Бондарчук Марія Іванівна (1962), Галушка Олександра Данилівна (1937), Оберемко Катерина Іванівна (1967), Харченко Антоніна Станіславівна (1975), Тіщенко Любов Іванівна (1966) |
Збирачі: | Вікторія Гавриленко, Анна Гавриленко, Н.Б. Барченко |
Дата запису: | 15.07.2021 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
В четвер печуть (паски – В.Г.), в Чистий четвер.
Може ігри якісь на Великдень були?
Та були. І в яйця навбитка. Коров погнали пасти – і давай навбитка, чи зібрались на вигоні де. Ото навбитка, хто сильніший. Хто всі яйця поб’є, в кого швидше розіб’ється. А хто якось приловчиться так, шо яйце якось бере отак, шо всі поб’є. Якось так бере осюди, своє не поб’є, а чужі поб’є.