Рубрики: |
Ворожіння на Катерини
|
---|---|
Населений пункт: | с. Гнилиця, Охтирський район, Сумська область |
Респонденти: | Виходець Катерина Іванівна (1955), Овчаренко Катерина Костянтинівна (1946), Бондарчук Марія Іванівна (1962), Галушка Олександра Данилівна (1937), Оберемко Катерина Іванівна (1967), Харченко Антоніна Станіславівна (1975), Тіщенко Любов Іванівна (1966) |
Збирачі: | Вікторія Гавриленко, Анна Гавриленко, Н.Б. Барченко |
Дата запису: | 15.07.2021 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
На Катерини якось ворожили на майбутню долю?
Чоботи кидали на вулицю, мати всігда казала: «На Катерини йдіть же, гілочки наламайте чия ж зацвіте, а чия не зацвіте (всохне), так ще й умреш». Дрова крали. Дров оберемок принесеш, якшо парне (число дров – В.Г.) – значить харашо. І ото чобіт через ворота кидали, валянок. А ще ж підслухали під вікнами, як балакають: як яке ім’я, значить, такий буде і женіх…