Рубрики: |
Андрія (Андросія)
Ворожіння на Андрія |
---|---|
Населений пункт: | с. Гнилиця, Охтирський район, Сумська область |
Респонденти: | Виходець Катерина Іванівна (1955), Овчаренко Катерина Костянтинівна (1946), Бондарчук Марія Іванівна (1962), Галушка Олександра Данилівна (1937), Оберемко Катерина Іванівна (1967), Харченко Антоніна Станіславівна (1975), Тіщенко Любов Іванівна (1966) |
Збирачі: | Вікторія Гавриленко, Анна Гавриленко, Н.Б. Барченко |
Дата запису: | 15.07.2021 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
А як свято Андрія відзначали?
«Андрію, Андрію, я тобі коноплі сію, спідницею волочу, заміж хочу!» Ну, пекли калиту, підвішували і ото рогач, кочерга навхрест, і вистрибували, хто перший кусне. Кусали ж калиту, а дівчата ж сажею намазували щітку, такий віхоть, щоб по щоці хлопця обльопувать, і вистрибували.
Кусали калиту тільки хлопці?
Ні.
І дівчата також?
Да.
А в які роки це відбувалося?
До революції, після революції. Поки атеїзм почався. Клуби ж почали робить.