Рубрики: |
Запрошення на весілля (Кликання)
|
---|---|
Населений пункт: | с. Залізняк, Сумський район, Сумська область |
Збирачі: | Вікторія Гавриленко, О.В. Шляжко |
Дата запису: | 15.09.2021 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Я ще знаю малою була, ходили в якесь друге село, дружками нас узяли. Ми такі малі були, шо нам не хватило мєста в тій хаті, де нівєста сиділа, я так розстроїлась. Дівчат посадили малих. Шли по улиці там. Оце тоді нівєста була да: в вінку і в етом була, оце ж лєнти були, дружки ж ото такі з цвітками. І ото дорогою йшли співали, тут люди виходили. Ішли далеко, далеко, далеко. Там шось нас стрічали, шось на порозі стояли, на воротях. Ну я вже не помню. Померзли, бо це чи осінь уже була. А перед цим нівєста бігала з дружкою, приглашали вони: «Запрошуєм на весілля». В нас же тепер так не роблять. Ото бігали.
А бігали наряжалася вона?
Да, уже наряжена вона була, у вінку, в лєнтах. Цвітний вінок.