Рубрики: |
Городництво
Миколи Чудотворця |
---|---|
Населений пункт: | с. Білка, Охтирський район, Сумська область |
Респонденти: | А́ндрух Віра Федосіївна (1938), Кошель Олена Василівна (1962), Сосєдка Лариса Михайлівна (~1974) |
Збирачі: | Вікторія Гавриленко |
Дата запису: | 31.07.2021 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
(У селі Білка – В.Г.) на Ірину капусту садять, 19-го мая. Рясний Іван – огірки сіяли, шоб рясні були, 21-го травня. (Помідори теж садили – В.Г.)
Микола Весняний (22 травня). А до Миколая ми помидори не садим.
На Рясного Івана садять же, двадцять первого. Ну а помидори боялись (садити – В.Г.). Нє, не скільки помидори, а кажуть, до Миколая ще можуть буть заморозки. Люди боялися. Після Миколая вже вродіби як не буде заморозків.
Ми колись на Миколая, це ж 22 мая, в мене квасоля така стояла, як море, я її пообгортала вже, зацвітала. А покойний дід каже: «Завтра буде мороз». «Де там він, – кажу, – возьметься». Він (посадка в нас там була над городом) ходе лама гілляки і встромняє кругом тиї квасолі, шоб не померзла. Кажу, не буде нічого. Утром вийшла – чорна плантація стоїть, чорна.