Рубрики: |
Воздвиження (Здвиження)
|
---|---|
Населений пункт: | с. Залізняк, Сумський район, Сумська область |
Респонденти: | Бойко Олена Павлівна (1953) |
Збирачі: | Вікторія Гавриленко, О.В. Шляжко |
Дата запису: | 15.09.2021 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Ну Воздвиження оце знаю, шо ото кажуть у ліс ніззя ходить. Тьотка, його (чоловіка – В.Г.) рідна ось тьотка, ходили в ліс на цей празник, по гриби ходили. І не було ж вроді ж такого ж ничого. Ідуть – яма, дивляться, яма. Гадюки там лазять у тій ямі. І ходили вони, ходили, ходили, ходили в лісі, а додому не попали. Додому не попали, ви представляєте, шо це таке. … Ноччю виїжджали тракторами, не могли з лісу виїхать. Не могли вийти з лісу, не найшли дороги. Оце на цей день, на Воздвиження. Ото й кажуть – ніззя. А щас, бачиш, і на Воздвиження, як гриби є, і на Воздвиження ходять, на все ходять. Хтозна. Чи раньше, може, примічали ці празники, понімаєш? Чуствували їх, а щас же не чуствують.