Рубрики: |
Перезва
Післявесільні викупи та розваги ("Житниця") |
---|---|
Населений пункт: | с. Залізняк, Сумський район, Сумська область |
Респонденти: | Мойсеєнко Олександр Михайлович (1950), Яхненко Валентина Петрівна (1948) |
Збирачі: | Вікторія Гавриленко, О.В. Шляжко |
Дата запису: | 15.09.2021 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Казали раньше: «До середи хоч на призьбі сиди». Кашу варили в понеділок. Чого? Каша у вівторок, в понеділок перезва. Ну да, а тоді вже стали раньше якось, у суботу ж гулять свайби. Так у неділю вже, а в понеділок уже каша була. І горшки били. Багацько було, канєшно, гуляння. … Раньше гуляли в неділю, да, А тоді вже стали в суботу. Субота ж було виходний уже, й неділя виходний. А в понеділок уже то вже кашу варили таке. Кашу варили, ложками по руках били. Кашу хтось бере ложкою. Було і гулі набивали і все на світі. А співали, як молоді сиділи за столом, так співали багато. Той, свайбичні.