Рубрики: |
Водіння Кози
|
---|---|
Населений пункт: | с. Матяшівка, кут Ліски, Великобагачансь, Полтавська область |
Респонденти: | Олефіренко Ганна Григорівна (1911) |
Збирачі: | Галина Лук'янець, Дмитро Лебединський |
Дата запису: | 03.07.1990 |
Транскриптори: | Катерина Курдіновська |
Зроблят оцю козу, отакі дуги погнут. Дуги гнули, понятно? Обтягали рядном, а оце ішло – зроблят як козу, понімаєш? Роги пристроїли…Тоді ж оце шия є, роги от сюди зроблят, рядном оце обтягли його, а – туди (всередину К.К.) дядька. Дядько там був, залазив, ну, чи хлопець…ну, чоловік. Ага…
Ідут щедрувати. Дід з бородою, із тим – ціпком!
Веде козу, да?
Да, да! І цеп!
Коза на цепу?
Да, да-да-да!.. Уходе тоді, (співають – К.К.): “Ой добрий вечір, пан хазяїну…ми йдем з Козою; де Коза ходить – там жито родить, де не буває – там вилягає”.