Рубрики: |
Купальські розваги
Купальські вінки |
---|---|
Населений пункт: | с. Білка, Охтирський район, Сумська область |
Респонденти: | Ільченко Галина Олексіївна (1944) |
Збирачі: | Вікторія Гавриленко |
Дата запису: | 31.07.2021 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Співали, бігали, все й палили, і стрибали, і вінки носили на річку. Всігда збиралися, тоді ще так шуткували: з мяти робили букети, цвіти, а тоді всередину втикали крапи́ву. То шуткували – давали одне одному нюхать. Вінки носили до річки, пускали на воду. Стано́вилилися одне за одне за руки брались і пускали вінки на воду. Чий вінок куди пливе, й куди втопиться, втоне. Так плакали – вмреш. Палили й огонь і плигали через кропиву. Кропи́ву ставили і огонь палили. І через огонь плигали, ото гуртом бралися й перестрибували.