Рубрики: |
Зустріч у сватів
|
---|---|
Населений пункт: | с. Геніївка, Зміївський район, Харківська область |
Респонденти: | Воскобойник Марія Степанівна (1931), Русин Поліна Степанівна (1930) |
Збирачі: | Галина Лук'янець |
Дата запису: | 01.01.1992 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
А тоді ще ж ото співають, як приїдуть, до воріт як тільки доїжджають, співають ще свашки ж ті та світилки «Вийди, матінко, подивись».
Як зустрічає свекруха, що вона робить?
Як зустрічає вони ж ідуть хліб-сіль несут, водку несут. Наливають зразу чарку молодому й молодій. Перву чарку він ллє через голову, собі так назад. А тоді другу наливають, молода цілує батька, а молодий – матір сначала. А потом же ж наоборот. А сначала так: молода цілує батька, а молодий – матір цілує так навхрест. А тоді ж міняються вже, шоб і того й того поцілувати. А потім випили. Ото одну чарку він вилив через себе, а другу наливають йому, вони випили там, як там, хто схоче випити.