Рубрики: |
Пришивання квітки
|
---|---|
Населений пункт: | с. Геніївка, Зміївський район, Харківська область |
Респонденти: | Воскобойник Марія Степанівна (1931), Русин Поліна Степанівна (1930) |
Збирачі: | Галина Лук'янець |
Дата запису: | 01.01.1992 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Хто перший заходить у хату?
Молодий.
Шо молодому співають?
Молодому я не знаю, шоб шо співали. Молодому вже, як сяде він за стіл, і пришиває уже дружка йому віночок. Робили ж із лєнти ото такий віночок, квіточку таку. І пришивали йому на картуз.
Світилка пришивала чи хто?
Ні, дружка.
Старша дружка?
Ні, та хоть старша, хоч друга якась сидить шиє. Так тоді ж ото співають: «Казали люди зять багат, казали люди, грошей міх. Привіз полушку, як на сміх. Та полушка не його. Позичив полушку у тещі, щоб викупити віночок у свещі». Це молодому це співають. Так це ж уже тоді, як той. А зразу, тільки заходять, уже як він сидить там то пришивають йому оцю квітку.