Цифровий Архів Етнографічних Матеріалів Слобожанщини та Полтавщини

Цей проєкт відкриває глибини українських традицій та українських звичаїв через етнографічні джерела, зібрані від селян, що ділилися своїми історіями про місцевий побут та культурні особливості. Фольклористи детально зафіксували ці розповіді, створюючи місткий зв'язок між минулим та сучасністю, що поглиблює наше розуміння важливості збереження цінних традицій для майбутніх поколінь.

Шукати розповіді

Випадкова Розповідь

Кубові юбки, і отут яка-то щьоточка внизу, і рясна-рясна

с. Гетьманівка, Шевченківський район, Харківська область
Розповіла Грібінчук Марія Микитівна (1913) та інші у 1995 році

Кубові юбки, і отут яка-то щьоточка внизу, і рясна-рясна. А тоді надівалася поверх кохта, а поверх кохти надівалася бізрукавка (керсетка – Н.О.), а по ній разні полоси і довгенька така. Кубова юбка ря..

читати далі

Місця запису

Зосереджуючись на Полтавщині та Слобожанщині, ми відкрили регіон, де, незважаючи на історичні випробування, збереглася унікальна культурна спадщина. Наші фольклористи, корінні мешканці цих місць, з повагою записували місцеві оповіді та традиції, які відображають неповторний дух цих територій. Ця робота не тільки збагатила нашу колекцію етнографічних джерел, але й допомогла глибше зрозуміти, як історичні обставини впливають на формування та збереження фольклору в особливих регіонах України.

Пошук та рубрикатор
Рубрикатор

  • Двоко-троко

    с. Дорошівка, Дворічанський район

    Двоко-троко, чікі-пакі, шіпкі-ліпкі, ново-скоко джа.(Гра - В.Г.) Два мало, три багато. Ну оце стали ми двоє, а один же ж біга. До когось забіга наперед – во, третій лишній. А ми кажем: «Два мало, три ..

  • Коржики пекли. Ложка води, ложка солі.

    с. Дорошівка, Дворічанський район

    Коржики пекли. Ложка води, ложка солі. Ну а муки скільки ж там уже ж воно. Ну і він же ж солонючий далі нікуди. Їж на ніч коржик, після того нічого ж не балакай. А води ж обізатєльно схочеться, як так..

  • Розбиваємося ж. Ну там, допустім, п’ять, чи десять

    с. Дорошівка, Дворічанський район

    Розбиваємося ж. Ну там, допустім, п’ять, чи десять, чи шесть туда, на якомусь розстоянії там. Ну і задумуєм, якого з отії компанії вловити. Ну ідем же ж, на нього вроді не дивишся, а треба ж його впій..

  • Куй, куй, ковальок

    с. Дорошівка, Дворічанський район

    Куй, куй, ковальок,Підкуй чобіток,Невеликий, не малий,А на ножку чепурний. Коваль кує: «Чшшш…», ото пошкрябаєш, воно засміється.Ладки ладусі,Де були? В бабусі,А що їли? Кашку,А що пили? Бражку,А що на..