Рубрики: |
Петрівка (Петрівський піст)
|
---|---|
Населений пункт: | с. Тавільжанка, Дворічанський район, Харківська область |
Респонденти: | Бездник Марина Іванівна (1913), Рибалко Марія Іллівна (1919), Погрібняк Мавра Денисівна (1910), Овчаренко Анастасія Дмитрівна (1916), Турба Сергій Андрійович (1926) |
Збирачі: | Галина Лук'янець, Дмитро Лебединський, Олена Балака |
Дата запису: | 01.06.1992 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Водку з кувшина наливали і угощались баби сами, шоб телятка гарненькі були, ласкаві. Це не в Петрівку, це у піст. Як загівляють на піст, так якраз оце в понеділок, і оце в понеділок воно.
Як це називалось?
«Лащили коров», шоб телятка гарненькі були, шоб коровки не билися, шоб молочка давала. А молошного не їли, а тоді ото… колись же не було ні чавунів, нічого, а горщок усунуть і покришка на горшку. Ото ту покришку знімають, уже в понеділок із рюмки ніззя пити, а тільки з тії покришки, шо вона в попілі. Ото тільки пили ту водку.