Рубрики: |
Проводи (виряди) рекрута (солдата)
|
---|---|
Населений пункт: | с. Михайлівка, Котелевський район, Полтавська область |
Респонденти: | Таран М.М. (1936), Романюк Г.І. (1930) |
Збирачі: | Галина Лук'янець |
Дата запису: | 28.07.2011 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Солдата як виряжали?
Тоді ж нічого не давали, якшо є гроші, грошей там скільки. А то кажда платочок вишивала. Платочки вішали. Кажда, дівчата. Гукали дівчат зразу. Дівчата сідають за стіл. Навішають і ззаді, й спереді. Шпильками. Іде весь у платочках.
А що ще робили?
Виряжали, водку пили, співали, танцювали. Відтіля ведуть осюди на край. Тоді ж везти нічим, а пішки йдуть. Всім селом ведуть. І співають. А тоді за хутором він на машину сідає і платочок кидає услід, шоб оставався. Один, шоб оставався, назад вертався.