Рубрики: |
Прикмети
Народна магія Викликання (заклички) дощу Народні вірування |
---|---|
Населений пункт: | с. Довжик, Золочівський район, Харківська область |
Респонденти: | Решетняк Марія Тихонівна (1914), Зінченко Віра Олександрівна (1949) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 20.07.2000 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Мені приснився сон, що на мене одягають чорне плаття. В той же день не стало мого рідного дядька, через деякий час помер двоюрідний брат, пізніше погиб плимінник, а потім не стало і мами. Так що я думаю, сни предвіщають усе.
У нас був собака і він так завивав, так завивав і через три дні вмерла невістка, братова дружина. Поїхали ми на похорони, і з похорон привезла йому кісточки з м’яса, дала йому і кажу: "На, поминай", і в нього з очей покотилися сльози. Якщо над хворою людиною спускається павук, то скоро з близьких хтось помре. Коли курка стука у вікно, або здорово кричить, то це на погибиль.
Дівчата ловили жабу і прив’язували за ногу чи то тряпочкою, чи то ниткою і чіпляли до палки. Палку встромляли в землю. Коли довго нема дощу, треба на могилу вішальника вилити сорок відер води. Тоді піде дощ. Коли болить голова або крутять ноги чи руки – на дощ. Коли на небі радуга, кажуть: "Радуга води набирає".
Редакція сайту ставиться з повагою до всіх етнічних і релігійних груп. Також ми розуміємо погляди прихильників мовного пуризму. Публікація образливих або лайливих слів є необхідністю задля збереження фольклорних матеріалів у тому вигляді, в якому вони побутували на момент запису.