Рубрики: |
Страви
Вʼязання колодки Вареники Жиляний (Жилавий) понеділок |
---|---|
Населений пункт: | с. Довжик, Золочівський район, Харківська область |
Респонденти: | Томенко Варвара Федотівна (1924), Томенко Клавдія Тимофіївна (1918) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 28.10.2000 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Колодку в’яжуть цілий тиждень, і гуляють, з хати в хату ходять. Хлопці дівчатам в’язали колодки-подарки, а хлопцям в’язали колодку-палку. Вареники варили в основному з сиром, були з капустою, також могли наварити з мукою, з сіллю, з сіном, з чим хоч. У «жилявий» понеділок не їли скоромного.
На Масляну йшли в’язати колодки тим хлопцям, які ще не жонаті. Варили вареники з сиром, бувало і з капустою, в основному з сиром варили. Збирали сир у діжечку, колотили масло, щоб було на Масляну з чим вареники варити. Ходили до родичів, до сусідів.