Рубрики: |
Колядування
Щедрування Посівання (Засівання) |
---|---|
Населений пункт: | с. Дунайка, Грайворонський район, Бєлгородська область |
Респонденти: | Близнюк Зінаїда Романівна (1940) |
Збирачі: | Галина Лук'янець |
Дата запису: | 29.07.2007 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Хто ходив щедрувати?
Щедрувать тільки дівчата ходили. Дівчата. А як колядувать, ходять у нас на Різдво. І покойний дєдушка казав, шо колядувать нада, потому шо вона одганяє, оця колядка, нечисту силу.
Колядували всі: і хлопці й дівчата?
Да. Як прийдуть, було,
Бабушка ж нас учила. «Давайте і ковбасу» там… Колядують, да. Це на Різдво тільки. А під Новий год ходять оце ж уже щедрують дівчата. І вони ж до півночі ходять щедрують, хлопці ж уже їм помагають там уже носить збор. А хлопці тоді йдуть з півночі, уже посівають. А тоді гуляють.