Рубрики: |
Пострижини (Стрижини)
Народна медицина |
---|---|
Населений пункт: | с. Куземин, Охтирський район, Сумська область |
Респонденти: | Бідна Марія Лаврентіївна (1918) |
Збирачі: | Дмитро Лебединський, Олена Балака |
Дата запису: | 01.10.1991 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Як год, тоді стрижуть (дитину – В.Г.).
Хто стриже?
Кума держить, а кум стриже. І оті всі люди вже ж там. І ото несуть же ж, хто шо несе. Та так же закривають же його. Ну отак же застилаєш, шоб… мов же ж як стрижеш, то оце шоб волоссячко не… І ото усю ото матерію, платки, хто шо. Хтошо, оце так закривають. Накидають! Та дитина й кричить. (Стрижуть – В.Г.) Навхрест. Так, як хрестишся, так і отут, тут, тоді отут, тоді отут. Потрошку. Кричить же він, а та ж волоссячко, рідна мати держить бомажечку, сюди на бомажечку. А він кричить. А та хрещена каже: «Цить, не кричи. Ти вже великий, тобі уже год і один день». (Береться – В.Г.) те волоссячко, те саме. Вертиться дірочка отут маленьким свердлечком ув одвіркові. І туди воно оте волоссячко забивається. І закладається, і отак вирізається така ну як дровинкою. Забивається наглухо.
А навіщо?
Шоб не лякалось.