Рубрики: |
Ворожіння на Андрія
Ворожіння на Різдвяні святки |
---|---|
Населений пункт: | с. Куземин, Охтирський район, Сумська область |
Респонденти: | Бідна Марія Лаврентіївна (1918) |
Збирачі: | Дмитро Лебединський, Олена Балака |
Дата запису: | 01.10.1991 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Ложили на столі три полумиски. Під одним ложили щітку, під другий ложили перстень, і під третій ложили лєнту. Лєнта означала в дружки попадеш, ключ – сидітимеш дівкою, це год заміж не підеш, перстень – одруження, заміж підеш. Шо витягне. Це ж нас, дівчат, багато. І ото хто шо витягне. І тоді ж уже бачим: «А, я в дружки піду!». А та: «А я заміж вийду!».