Рубрики: |
Ігри та розваги
|
---|---|
Населений пункт: | с. Костянтинівка, Сахновщинський район, Харківська область |
Респонденти: | Колісник Юрій (невід.) |
Збирачі: | Дмитро Лебединський |
Дата запису: | 07.11.1992 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Текст збирача.
«Дванадцять сірників». Чотири обламаних з сіркою (сто очок); чотири цілих (п’ятдесят очок); чотири цілих без сірки (десять очок). Грають по черзі. Перший струшує всі сірники у долонях, висипає (на рівне). Обводить розтуленими пальцями одної руки навхрест, щоб не зачепити (якщо зачепить, хоч забуде, передає ход). Тоді береш ще один сірник, обпалюєш, щоб гострий був. Сірником витягаєш з кучі, щоб не заворушились інші. Рахуєш очки до певної кількості. Перебор згорає.