Рубрики: |
Випічка
Весільні хліби Краяння короваю |
---|---|
Населений пункт: | с. Довжик, Золочівський район, Харківська область |
Респонденти: | Марченко Ольга Іванівна (1923) |
Збирачі: | Наталія Олійник, Мирослава Семенова |
Дата запису: | 28.10.2000 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
В мене була свальба в селі номер один, я перва йшла заміж після войни, у 44-му, ще война ішла, а я заміж ішла. Каравай великий пекли, красівий. Украшували шишками, кажду шишечку натикали на соломку, і там тоже ж якесь непарне число должно бути, до пари брали.
Коровай був круглий чи прямокутний?
Каравай був круглий, його ділили у молодої на перший день весілля.
Калач якої форми був?
Круглої. А коли пекли його на противні, то він розходиться і був трошки продовгуватий. А по середині (впоперек – Н.О.) йде дорожка. Стьожичка тіста порізана, і коли випікався калач, то вона робилася кучерява. Каравай украшали і шишечками і пташечками, і більші, і меньчі були.
А гроші не запікали?
Міні це не доходило, може й запікали.