Рубрики: |
Поховально-поминальні звичаї
Страви |
---|---|
Населений пункт: | с. Довжик, Золочівський район, Харківська область |
Респонденти: | Марченко Ольга Іванівна (1923) |
Збирачі: | Наталія Олійник, Мирослава Семенова |
Дата запису: | 28.10.2000 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Для кваші у воду кладуть вишні або терен. Вода закипить. З муки робиться лемішка, щоб запустити її. Муку розводять водою і запускають.
Затірка. В миску з мукою вливають потрошку води і закручують в такі невеличкі шуленички, а тоді кипить присолена вода і вкидають оці шуленички. Оце була затірка на сніданок. Вергуни варили в олії.
Сметана-рабатушка. Парили молоко. Сметану ставили в тепле місце в горшку, шоб вона створожилась. В таз кладуть солому, зверху накладають палички і покривають полотняним рушником і висипають всю жижу. Сироватка стече, ополоником все вибирають і збивають, можна добавити гарної сметани і все.
Борщ, зажарка: перетираю сало, кладу цибулю, моркву, лавровий лист, перець, заливаю таматом і піджарюю. Кипить вода, зажарку висипаю в воду, прикипіло, кладу картошку, а потім капусту.
На помини постоянно варять капусняк. Першим подають капусняк, бо поминати треба гарячою їжою.