Рубрики: |
Купальські розваги
Купальські вінки |
---|---|
Населений пункт: | смт Котельва, Котелевський район, Полтавська область |
Респонденти: | Головко Євдокія Григорівна (1905) |
Збирачі: | Віра Осадча |
Транскриптори: | Віра Осадча |
Купало, так це зараз його споганили. А у нас воно було, так ото празник. Усі його ждали. І ми було під вечір уже так розряжені, як квіти, і парубки теж. І всі до річки сходились. Із співанками, задобряли Купала. Хлопці наші костри здорові накладали, та й стрибали через них і дівчата, які посміліш у білих сорочках. А що? Молоді, здорові, то на спір. Дівчата вінки плели, загадає ім’я на вінок і пусте на воду. Який хлопець піймає, то за того і піде. Прикмета така. Строго пост держали. До свадьби щоб дівка була. А Івана Купала був празник любові, після ігрищ, хороводів розбредуться ото по норах і до утра їх немає, все любляться. В який другий день батько бив дуже, а на Купало дозволялось. Ну і все.