Цифровий Архів Етнографічних Матеріалів Слобожанщини та Полтавщини
Цей проєкт відкриває глибини українських традицій та українських звичаїв через етнографічні джерела, зібрані від селян, що ділилися своїми історіями про місцевий побут та культурні особливості. Фольклористи детально зафіксували ці розповіді, створюючи місткий зв'язок між минулим та сучасністю, що поглиблює наше розуміння важливості збереження цінних традицій для майбутніх поколінь.
Шукати розповіді![](/img/articles/main_1.jpg)
![](/img/articles/main_2_2.jpg)
Як шукати
Випадкова Розповідь
А ягоди ж були понад заборами, вишні
А ягоди ж були понад заборами, вишні. Поробимо смикалки, це в дєтстві, може годів п'ять, шість, сім нам було. Тоді ото надьоргаємо тими смикалками ягід. У бутилочку накидаємо ягід, мариноньку (так тут..
![](img/articles/main_3.jpg)
Місця запису
Зосереджуючись на Полтавщині та Слобожанщині, ми відкрили регіон, де, незважаючи на історичні випробування, збереглася унікальна культурна спадщина. Наші фольклористи, корінні мешканці цих місць, з повагою записували місцеві оповіді та традиції, які відображають неповторний дух цих територій. Ця робота не тільки збагатила нашу колекцію етнографічних джерел, але й допомогла глибше зрозуміти, як історичні обставини впливають на формування та збереження фольклору в особливих регіонах України.
Пошук та рубрикатор
Рубрикатор
-
Як колядували по-настоящому
смт Котельва, Котелевський районЯк колядували по-настоящому, був міхоноша, звізда була, з звіздою. Міхоноша з мішком. А звізду хто ніс? Та попереду несли. А тоді яка звізда була: то з картонки, то чимсь обтягнена. Вирізали картонк..
-
Скрипка, гармошка, барабан
смт Котельва, Котелевський районЯкі у вас раніше були музики? Скрипка, гармошка, барабан. Бубон. А барабан великий такий був? Да, да. А народні скрипачі були? Були, були...
-
Це як вечерю носили
смт Котельва, Котелевський районНа Різдво пряники не робили? Це як вечерю носили. Що у вас на вечерю несли? Пироги у вузличку, приходять дітки: «Здрастуйте, дядю. Здрастуйте, тьотю», чи «хрещений, хрещено». «Прислали тато й мама..
-
Іван той Купало був
смт Котельва, Котелевський районІван той Купало був. Шовковиці надавим у бутилку та води наллєм. Та то шоб таке, я вроді як вино. Розовеньке стало, вже воно нам вино. Що на Купала треба було ще зробити? Робили ж отак гілку таку ро..
-
Отам трошки дальше жили дві сестри
смт Котельва, Котелевський районОтам трошки дальше жили дві сестри. Такі вони вже тоді, як я пам’ятаю їх, так вони були такі вже, ну може їм років по сорок було. І там вони такі однакові збиралися там, сусіди чи шо і ото до річки йш..