Рубрики: |
Вечірники
|
---|---|
Населений пункт: | с. Плоске, Великобурлуцький район, Харківська область |
Респонденти: | Криничанська Поліна Андріївна (1916) |
Збирачі: | Віра Осадча, Сьюзен Крейт |
Дата запису: | 12.06.1990 |
Транскриптори: | Віра Осадча |
Про Різдво ж таке? Ой, Боже! Різдво стрічали – вечерю носили. Зараз увечері, коли вечерю носять, сядуть вечеряти, то пиріжки із квасолею печуть. Насипають тільки саме пісне: капусту, кутю, узвар, квасолю, пиріжки їдять, і по чарочці наливають. Ми ще тоді були маленькі. Бабуся наварить куті, узвару, і становить на покуті. І нас посилає під лавку: “Лізьте, квокайте, квокайте!” Полізем туди, під стіл, лазимо там, квокаєм. Тоді, як ми вилазим відтіля, вона нас і за ніс подьорга, і за вуха, і за чуба, і тоді ми вилазимо. Це для того, щоб чубатенькі курчаточка були, щоб вухатенькі, носатенькі, щоб курчата були хороші. Хотіла бабуся, щоб багатою бути.