Рубрики: |
Звізда (Зірка)
Рожествування |
---|---|
Населений пункт: | с. Плоске, Великобурлуцький район, Харківська область |
Респонденти: | Криничанська Поліна Андріївна (1916) |
Збирачі: | Віра Осадча, Сьюзен Крейт |
Дата запису: | 15.06.1990 |
Транскриптори: | Віра Осадча |
На Різдво гуляли во всю силу, і ходили рожествували на другий день, із Звіздою ходили. Раненько ідуть рожествувати, і Звізду носять таку: обичайка, як у сита, тоді один бік застеляється красною або зеленою тканиною, а другой бік - голубою. А тоді - такі роблять роги, і бумагою разною вони пообмотувані. Звізда на таку палку забита і в ній свічечка горить. І вони носять, і воно не гасне, так свічка горить. Ходили рожествувати свмі хлопці, співали: “Рожество твоє, Христє Боже наш”, (і потім - В.О.) “Діва днесь присутствєнного сина рождає”. Оце стольки співають, і їм за це дають. Вони коло порога стоять всі кучею. Ходили тільки хлопці здорові ( старші за віком - В.О.). Багато як усунеться в хату, а так рожествують – і водка, і закуска, і все на світі. Ну, і подарки, як надавали. Хорошо тоді було.