Рубрики: |
Весільна неділя
Посад Зустріч у сватів |
---|---|
Населений пункт: | с. Засулля, Недригайлівський район, Сумська область |
Респонденти: | Псарьова Ганна Корніївна (1941) |
Збирачі: | Вікторія Гавриленко |
Дата запису: | 11.11.2017 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
А на посаді ще ж оце співають… це як молода сидить, «шо в матері та й погіршало, шо у скрині та й поменшало». Оце ж таку співають пісню ще…
А після того як молоду приклонили, хлібину віддали їй?
Ну да. А тоді ж вона як приїде до молодого, тоді ж хліб оддає матері і батькові. У їх же в обох хліб буде (у молодих – В.Г.). У його своя хлібина… його ж то з хлібиною до молодої виряджають. І кликає молодий і молода з хлібиною. З хлібом вони ніде не розстаються.
А хліб у щось замотаний?
Да. У платочок у ситцевий… І тоді як приїде, так той: «Нате, вам, мамо, хлібину, а мене прийміть за рідну дитину». Так молода казала. Ну тоді ж там цілувалися ж. І заводили молоду до молодого в хату. І було так, шо оце ж як тільки молоді пройшли, і зразу хтось двері закрив! Там якась минута пройде, а тоді вже заходять і посторонні… Прийнято було так. Тоді пошанують молодих у хаті, оце ж уже як молоду привезуть. А тоді ж тоже виходять, де там вони гуляють: чи в хаті, чи у шалаші́. І вп’ять же свайба у молодого.
А коли з молодої знімали вінок і в’язали хустку?
Ну це вже у молодого. До молодого ж вона в вінку їде… Молодого перев’язували хусткою.