Цифровий Архів Етнографічних Матеріалів Слобожанщини та Полтавщини
Цей проєкт відкриває глибини українських традицій та українських звичаїв через етнографічні джерела, зібрані від селян, що ділилися своїми історіями про місцевий побут та культурні особливості. Фольклористи детально зафіксували ці розповіді, створюючи місткий зв'язок між минулим та сучасністю, що поглиблює наше розуміння важливості збереження цінних традицій для майбутніх поколінь.
Шукати розповіді![](/img/articles/main_1.jpg)
![](/img/articles/main_2_2.jpg)
Як шукати
Випадкова Розповідь
Гусі, гусі, йдіть додому
А скажіть, будь-ласка, а у вас, наприклад, як гусей підкликають? «Гусі, гусі, йдіть додому». Доречі, а ви в гру «Гуси, гуси» грали? Ні, не грали. У вас вівці тут були? Були, та хай їм грець, я ї..
![](img/articles/main_3.jpg)
Місця запису
Зосереджуючись на Полтавщині та Слобожанщині, ми відкрили регіон, де, незважаючи на історичні випробування, збереглася унікальна культурна спадщина. Наші фольклористи, корінні мешканці цих місць, з повагою записували місцеві оповіді та традиції, які відображають неповторний дух цих територій. Ця робота не тільки збагатила нашу колекцію етнографічних джерел, але й допомогла глибше зрозуміти, як історичні обставини впливають на формування та збереження фольклору в особливих регіонах України.
Пошук та рубрикатор
Рубрикатор
-
Псарьова Ганна Корніївна
с. Засулля, Недригайлівський районПсарьова Ганна Корніївна, я 41-го року народження. В Недригайлові родилась, сюди заміж у Засулля прийшла. Так ви в Недригайлові жили? Да, так скіки я там прожила? Дев’ятнадцять років – та й пішла за..
-
У п'ятницю. Печуть жінки...
с. Засулля, Недригайлівський районА коровай пекли коли? У п’ятницю. Печуть жінки такі шо заміжні, шо не були у розлученні, не вдови, а печуть такі жінки, шо у парі… І шишки, і короваї. А як прикрашали коровай? Калинкою, цвіточками..
-
А у суботу молода з дружкою їздили
с. Засулля, Недригайлівський районА що в суботу робила молода? А у суботу молода з дружкою їздили кликали родичів. Тоді ж кіньми їздили: убрата дуга і ото ж їздили, кликали родичів. А молода теж убрана? Убрана. У вінку… сорочка ви..
-
Молода стоїть на рушнику
с. Засулля, Недригайлівський районМолода стоїть на рушнику, той рушник не треба нікому оддавать, а шоб був він у молодої. Прийнято було ставати на рушник? Було прийнято. Дуже мені запомнилося: оце як уже виряжають молоду, ну тоді та..
-
У нас, ото ж як їдуть по молоду
с. Засулля, Недригайлівський районУ нас, ото ж як їдуть по молоду, так у світилки отой чи букет, чи гілка перев’язана – «шабля» звалася. І світилочка перев’язана (дівчина молода), і та «шабля» перев’язана. Шабля це з квіток букет? Д..