Рубрики: |
Новий рік (Василя)
Водохреща (Хрещення, Йордань, Водосвяття) Ворожіння на Різдвяні святки |
---|---|
Населений пункт: | с. Лиман, Зміївський район, Харківська область |
Респонденти: | Горобець П.П. (1929), Кравченко Любов Валентинівна (1958) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 05.05.2018 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Ми на тини ворожили. Тини плетені ото. І считали, чи багатій буде, чи ні. Відсчитаєш ото скільки 20, а тоді провіряєш, у корі шоб було – багатій буде жених. Я чобіт кидала через забір. Чобіт кидали з ноги. Спиною ставали до хвіртки. Дивилися в яку сторону носком упаде. Зімою, на Водохреща, було інтересніше і столи робили і хрести робили з льоду, усе.