Цифровий Архів Етнографічних Матеріалів Слобожанщини та Полтавщини
Цей проєкт відкриває глибини українських традицій та українських звичаїв через етнографічні джерела, зібрані від селян, що ділилися своїми історіями про місцевий побут та культурні особливості. Фольклористи детально зафіксували ці розповіді, створюючи місткий зв'язок між минулим та сучасністю, що поглиблює наше розуміння важливості збереження цінних традицій для майбутніх поколінь.
Шукати розповіді![](/img/articles/main_1.jpg)
![](/img/articles/main_2_2.jpg)
Як шукати
Випадкова Розповідь
У суботу до молодої приходили
У суботу до молодої приходили дівчата-дружки, в’язали гільце. А гільце таке з сосни було, як йолка, і цвіти нав’язували, разні цвіточки, там такі лєнточки. А тоді з калини в’язали квітку вгорі. І кві..
![](img/articles/main_3.jpg)
Місця запису
Зосереджуючись на Полтавщині та Слобожанщині, ми відкрили регіон, де, незважаючи на історичні випробування, збереглася унікальна культурна спадщина. Наші фольклористи, корінні мешканці цих місць, з повагою записували місцеві оповіді та традиції, які відображають неповторний дух цих територій. Ця робота не тільки збагатила нашу колекцію етнографічних джерел, але й допомогла глибше зрозуміти, як історичні обставини впливають на формування та збереження фольклору в особливих регіонах України.
Пошук та рубрикатор
Рубрикатор
-
А хіба в вінках, казали «в цвітках»
с. Лиман, Зміївський районЗ молодою кликали дві дружки: старша й менша А хіба в вінках, казали «в цвітках». Фату ж раніше не носили? З воску, з воску. Ну нівєста ж у білому, з білого воску, а дружки – і красненьке, й зелен..
-
Та робили ж таке перехрестя
с. Лиман, Зміївський районА куди його встромляли? Гільце з сосни Та робили ж таке перехрестя. Ну як йолку ставили таке. А вряжали такого висотою, величеньке. Як метр. А вгорі шо? Прив’язували вгорі жито? Хрестик з жита або ..
-
Коли довго не було дощу, люди виходили дощу просити
с. Лиман, Зміївський районКоли довго не було дощу, люди виходили дощу просити. Люди виходили, просили батюшку, брали охрести, ікону і ходили по полях, Бога просили, шоб Бог допоміг і полив дощем. Впереді процесії йшов батюшка...
-
Варили куліш, капусту, мундири, сало обізатєльно, риба це обізатєльно
с. Лиман, Зміївський районВарили куліш, капусту, мундири, сало обізатєльно, риба це обізатєльно. На Дристуні сама найлуччя риба була (озеро, в радянський час Світличне – Н.О.). Озеро не велике, а хтось йому ймення таке дав. Ли..
-
Ми на тини ворожили
с. Лиман, Зміївський районМи на тини ворожили. Тини плетені ото. І считали, чи багатій буде, чи ні. Відсчитаєш ото скільки 20, а тоді провіряєш, у корі шоб було – багатій буде жених. Я чобіт кидала через забір. Чобіт кидали з ..