Рубрики: |
Колодязі, криниці
Водохреща (Хрещення, Йордань, Водосвяття) Освячення |
---|---|
Населений пункт: | с. Лиман, Зміївський район, Харківська область |
Респонденти: | Тищенко Євдокія Яківна (1937), Скрипка Раїса Антонівна (1936), Корнієнко Ольга Іванівна (1966) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 05.05.2018 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Коли освячували Клочків колодязь, помню, як січас, дівчат у вінках. Цвіла Оксана і Тищенкова, дівчата уже взрослі, дівки вже старі, і вони ходили у вінках до цього колодізя. Посвятили той колодязь, він і досі там стоїть. Тоді посвятили воду, дівчата у вінках, у українських рубашках, лєнти ж тута, а тоді пішли до кузень, там було озеро чисте, і там зробили хрест, його облили квасом. Воду батюшка святив, а ми всі на лід стали, людей багато було, а він сіда, сіда і ми всі відступились.