Рубрики: |
Купальські розваги
Купальські вінки Купальські ляльки та "дерева" |
---|---|
Населений пункт: | с. Чорноглазівка, Золочівський район, Харківська область |
Респонденти: | Кадничанська Лідія Варивонівна (1929) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 21.07.2001 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
На Купала у лісі вирубували чорноклен, плели вінки, прикрашали ними. Давили у пляшках ягоди вишень з сахарем. 6-го плели вінки, а 7-го ставили Маринку у садку у кого-небудь, гуляли. Ходили навколо Маринки і співали. Рубали гілку чорноклена, він должин переночувати, а 7-го ставили (закопували в землю). Зносили їсти хто яєшню, хто шо. Після гуляння, несли з піснями топити Маринку у другій половині дня. 6-го накладали кучі будяків і стрибали через них. Вінки на воду не пускали, а несли додому і він висів під хатою надворі. У вінок вплітали квітки, любисток. Святкувати Івана Купала не заборонялося.