Рубрики: |
Купальські розваги
Купальські вінки Купальські ляльки та "дерева" |
---|---|
Населений пункт: | с. Чорноглазівка, Золочівський район, Харківська область |
Респонденти: | Токар Лідія Іванівна (1929), Вдовиченко Поліна Андріївна (1927) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 21.07.2001 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
На Купала рубали дерево марину. З бомаги робили цепки, карманчики (прикраси з кольорового паперу - Н.О.), цвіточки, прикрашали Маринку. Ставили її на вулиці, ходили кругом неї і співали. Рубали буд’яки, накладали кучу і стрибали через них, а хто не перестрибне, буд’яками били. Зносили їжу, у пляшки натовкували ягід, робили вино і пили те вино. Коли все це кончалося, несли Маринку до води і вкидали у воду, шось приказували. 6-го був святвечір, стрибали через будяки, а 7-го це вже Маринка. 6-го вквітчували Маринку, а 7-го, коли зайде сонце, несли Маринку до річки топити, приказували: “Пливи, пливи, Мариночко”. На воду дівчата пускали віночки, дивилися в яку сторону заміж підуть. Маринку в річку кидали з мосту.