Рубрики: |
Вʼязання колодки
Жиляники |
---|---|
Населений пункт: | с. Полкова Микитівка, Харківська область |
Респонденти: | Васеніна Галина Тихонівна (1915), Левченко Матвій Тихонович (1917) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 10.08.1997 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Масляну святкували цілий тиждень, ходили із хати в хату, каталися на санках. Зяті їздили до тещі в гості, везли з собою гостинці, як теща заслуже. На Масляну, в основному, святкували жінки, колодки в’язали, збиралися у когось разом, пили горілку, святкували (одні жінки – Н.О.). В жилявий понеділок в хату не повинна першою увійти жінка.