Рубрики: |
Кутя
Вечірники Посівання (Засівання) |
---|---|
Населений пункт: | с. Шийківка, Борівський район, Харківська область |
Респонденти: | Полтавцев Олексій Григорович (1926) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 03.07.2001 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
До Різдва мати пекла пироги з квасолею, з капустою. Варили узвар, кутю з яшного зерна. Товкли в ступі ячмень, трошки підливали води, щоб лучше облузалась. Коли ніс вечерю, мати клала обізательно у череп’яну мисочку куті, узвар і 2 пирожки. Хрещена мати чи батько садили за стіл, пробували кутю, а тоді одарювали. Кутю доїдали всю, а в ту посуду клали свою кутю, узвар і 2 пирожки. Давали за вечерю гроші, «коники» випікали. Коли вечерю до батька, матері хрещених віднесли, тоді йшли до людей.
Посипали рано вранці, заходили в хату, посипали в святий вугол (на сході сонця). Коли посипали, а треба йти у школу. З карманів усе вивертають, не дай боже якась зернинка останеться, і батька у школу визивали.