Рубрики: |
Прикмети
Сівба Жайворонки (сороки, бублики) Клечання |
---|---|
Населений пункт: | с. Шийківка, Борівський район, Харківська область |
Респонденти: | Полтавцев Олексій Григорович (1926), Полтавцева Галина Олександрівна (1925) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 03.07.2001 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Пекли жайворонки три штуки і клали у зерно, яке будуть сіяти. Коли виїжжали на поле, брали з собою жайворонків. Виходили на загінку, становився хазяїн на схід, перехрестився, у рот брав кусочок жайворонка і начінав сіяти.
На Сорок святих варили у чавуні бублики, а потом витягали і клали на днище і ставили у піч шоб рум’янилися, а тоді протягували (по низу – Н.О.) ниткою шоб всі знялися, клали на чірінь, заслінкою закривали і вони там пеклися. Бублики посипали маком. А тоді нав’яжеш собі бубликів в’язку на шию і йдеш по родичам.
До Зеленої неділі рвали щебрець, любисток, полин. Гілочки осики ставили у хліву, у хаті, бо вона не в’яне. Якшо зав’яне твоя гілочка, то скоро помреш. Ставили ще гілочки тополі.