Рубрики: |
Святвечір (Багатий Святвечір)
Запрошення Мороза на вечерю |
---|---|
Населений пункт: | с. Шийківка, Борівський район, Харківська область |
Респонденти: | Печена Софія Василівна (1913) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 03.07.2001 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Нас було п’ятеро у батьків, а бабуся посаде нас за стіл і те пищить, те квокче, а бабуся скубе за чуби, щоб лупилися курчатка, вутятка, щоб все було благополушно. Кутю ставили на покутя на сіно. В кутю ставили дерев’яний хрестик і він стояв у куті поки повечеряємо, а тоді виймали його. Мороза кликали вечеряти і перелічували все що є у господарстві, щоб не поморозив. Сідали за стіл і кликали Мороза вечеряти, ложку йому клали.