Рубрики: |
Прикмети
Явдохи Сорок святих Іллі |
---|---|
Населений пункт: | с. Шийківка, Борівський район, Харківська область |
Респонденти: | Печена Софія Василівна (1913) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 03.07.2001 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Як молодика, то повинен бути дощ. Як “надувається” місяць, у тумані, – буде дощ. Тепер зірок мало. От раніше було все небо услано зірками. І люди примічають що зірок стало мало. Сонце за хмару зайде – на мороз. Южно ввечері, наче туман, ото южно називалося. Як розкричаться жаби, або вітер буде, або дощ. Кажуть: “Підходе Ілля, буде гнилля”. Ото буде дощик, або на Іллю, або перед. Кажуть: “Як на Явдошку мете через дорожку, то з’їдки збирай”. Треба збирати з’їдки корові, бо буде довго холодно. Кажуть: “На Сорок святих, як буде мороз, то холод відходе”. Коли взимку розтають вікна, шибки в хаті, то кажуть, потепліє.