Рубрики: |
Вагітність
Виховання та догляд дітей Забобони |
---|---|
Населений пункт: | с. Большетроїцьке, Шебекінський район, Бєлгородська область |
Респонденти: | Мішкова Раїса Олексіївна (1930) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Вагітним жінкам ні при яких обставинах не можна йти на кладовище. Ховаєш ти рідну людину чи ні. Кажуть, шо ти на кладовище віднесеш своє дитя. А якщо дитина родиться, вона буде не така. У нас ховали одну людину, а я дивлюся, стоїть на кладовищі вагітна. Я кажу: “Так нільзя ж їй бути тут!” А люди кажуть: “А воно їй не нужне”. І народила та жінка мертву дитину. Вагітній не можна гладити кішку, копнути суп’ятком (носком – Н.О.). Коли дитина народиться, то вона буде драться, тобто витягуватиметься назад. То коли купаєш дитину, треба навхрест зводити лікоть і коліно. Так скупати треба дев’ять раз. Коли викручуєш рушничок, там комок волосся був. Це пояснюється тим, що коли гладиш кішку, зглажуєш шерсть на свою дитину.