Рубрики: |
Поховально-поминальні звичаї
Викликання (заклички) дощу |
---|---|
Населений пункт: | с. Большетроїцьке, Шебекінський район, Бєлгородська область |
Респонденти: | Мішкова Раїса Олексіївна (1930) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Коли несуть покійника, а з покійником наберуть водички. Чи везуть на машині, чи на коняці, чи пішки, то обізатєльно должні нести воду. А буває, що несуть покійника, а воду не везуть з собою, тоді місяцями немає дощу. Жінки йдуть на кладовище до тієї могили, де ховали покійника без води, та кажуть: "Полийте отого Івана могилу, його без води видно похоронили, ото й суша вся забралась за ним".