Рубрики: |
Народна магія
Забобони |
---|---|
Населений пункт: | с. Большетроїцьке, Шебекінський район, Бєлгородська область |
Респонденти: | Мішкова Раїса Олексіївна (1930) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Люди, які глазять людей, вони не кожного глазять. Буває одного зглазять змаху, а другого той же чоловік ніколи не зглазе, він не возьме його кров. Глазливою людиною може бути кожен. Глазлива людина – це Божа воля. Коли зглазили, треба умитися з помийного відра, витертися виворотом подола.. На тебе ж вивернули, і ти должна виворотом утираться. Коли зглазили дитину, треба її вмити з помийниці або попросити цю людину, яка зглазила (вона, може, тільки подумала, а дитині погано), шоб вона на неї плюнула. Це мама розказувала, було в Шуляково. Раніше 25 год служили. От пішов чоловік служити, а жінка заберємєніла, народила сина. Батько відслужився, прийшов додому, а він же нічого не знав, а хлопець цей уже парубок, і батько позавидував, і через три дня син умер.