Рубрики: |
Весільне застілля
Прощання з батьками Покривання молодої Зустріч у сватів |
---|---|
Населений пункт: | с. Студенок, Ізюмський район, Харківська область |
Респонденти: | Куценко Лукія Порфирівна (1912) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 03.07.2002 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Хтось із сміливців залізе під стіл, молоду роззує, тухоль знімали і тоді в той тухоль шоб наливали самогону. Такі ще примхи були.
Що робили, коли сватам час іти додому?
Коли вже “пора” сватам іти додому, то закривали вікна знадвору, щоб у хаті було темно і ото в вікно б’ють і сватів вигонять.
Як забирали молоду із двору батьків?
Коли молоду забирали до молодого, то стріляли з ружжа, “відстрелювали”, щоб назад не верталася. А молоду, як привезуть до двору, тоже не пускали у двір, таку жилізяку чи шо-небудь приб’ють, як ударе, а канхвети через тин, через тин кидали.
Хто це робив?
Це робили хлопці, шоб молоду не віддавали. Стрічали молодих біля двору свекрів. Простилають подстилку (дорожку – Н.О.) по подстилці ведуть молодих до хати, а большинство молодий несе молоду в хату. Шоб вони пройшли по ній. Тоді вже їй кажуть: “Оце твоя хата і з дому нікуди не соваться”.
Як покривали молоду?
Їй хвату скидають та закручують (волосся – Н.О.), та приспівують. Свашки закутували платок молодій. Як її привезуть, посадять за стол, уже кончається свальба і оце вже знімають з неї хвату. Тепер же бачиш, зняли з неї хвату та кинули вгору, хто вперед вхвате з дівчат, то та перва і вийде заміж.