Рубрики: |
Суспільні обряди та звичаї
Забобони Дні тижня |
---|---|
Населений пункт: | с. Горожанівка, Шевченківський район, Харківська область |
Респонденти: | Калюжна Катерина Андріївна (1912) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 05.08.1994 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
У понеділок не положено (починати роботу – Н.О.), важкий день. У суботу начінають, а не той, так у вівторок. Корову в понеділок не виганяли (перший раз на пашу навесні – Н.О.), а у вівторок, в суботу чи в п’ятницю. У п’ятницю низзя нічого такого робить, а є субота. А є, кажуть, поминальна субота, празнична субота, шо низзя тоже робить. Прясти низзя. У п’ятницю прясти ніззя, а шити можно. Шили було, вишивали, ткали полотна, верстаті були. Таке робили, а прясти тіки низзя кажуть: “Низзя кострицею трусить у п’ятницю”.