Рубрики: |
Різдво
Голодний святвечір (вечір Водосвяття) Страви Щедрування |
---|---|
Населений пункт: | с. Іванівка, Шевченківський район, Харківська область |
Респонденти: | Пирогова Тетяна Василівна (1917) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 14.08.1994 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Хазяйка клала сіно на покутя, його треба було в когось украсти. Варять кутю і узвар, і сіна ми не крали нічого, і капусняк варили. На покутя ми не ставили, отак просто поставим на лавку і все.
Сміття з хати не вимітали. Вимітали до плити, а з хати не виносили. А тоді на голодну кутю собирали все сміття, кругом вимітали і по саду саме старший хазяїн розвівав і підпалював його, це називалося, шоб родив сад. Підкурювали, шоб плодоносив сад.
А коли він підкурював, нічого не говорив?
Він молитву читав всігда.
А яка молитва?
Ми ж тоді малі були, хто там замічав?
Коли щедрували, варили вареники і давали щедрівникам. А дітворі було як прийдуть до двора, так і по кусочку ковбаси їм винесуть, ті грошей дають дітям, як прийдуть щедрують. Багато ж ходило тоді.