Рубрики: |
Івана Купала (Купала)
Купальські розваги Купальські вінки |
---|---|
Населений пункт: | с. Ямне, Великописарівський район, Сумська область |
Респонденти: | Гавриленко Марія Кирилівна (1945) |
Збирачі: | Вікторія Гавриленко |
Дата запису: | 26.06.2016 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Вінки не плели?
Ні-ні-ні, це плели на Купала Йвана. Це були Маринки́ тоді. Дітвара малі надівали то, рожа ото (мо’ бачила цвіте рожа така, цвітки), і з тиї рожі на нитку нанизували через голку квітки, а тоді отак прикрашали, кісники чіпляли. Діти, такі мо’ по дванадцять год, і ходять: Кругом дівочки ходили Мариночки (мабуть, навпаки: Кругом Мариночки ходили дівочки – В.Г.), Маринку носили, Івана хрестили. Це Йвана Купала, під Івана.
Де ходили?
По вулиці, може й до річки. Я коло річки жила там, так ми ж до річки ходили, будяки стрибали, ото ж через те, хто перестрибне. І огні клали. Ну, ми дітвара, не клали огнів, тоді не було. В той час же оце, як роблять купала. Там вже костри, і все.
Через будяки стрибали з хлопцем?
Ага, і хлопці й дівчата.