Рубрики: |
Петра і Павла
|
---|---|
Населений пункт: | с. Ямне, Великописарівський район, Сумська область |
Респонденти: | Гавриленко Марія Кирилівна (1945) |
Збирачі: | Вікторія Гавриленко |
Дата запису: | 26.06.2016 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
В Ямному казали Петра і Полупетра. Шо це таке Полупетра?
Ну це як празник Петра й Павла. А на другий день уже зветься Полупетра. Ще празнують. Ще празнують, ну вже не такий празник. Уже не такий. Оце із-за того зветься Полупетра. А Прокіп’я, це приказка така: не бува біз копи. На городі косили жито.
А коли це?
Прокіп’я – це дев’ятнадцятого, по-мойому, липня, як не іюня, іюля. Івана – сьомого числа, іюля. По-нашому як, по українському? Липень. А дванадцятого – через сім день – Петра.