Рубрики: |
Вечорниці
Вʼязання колодки |
---|---|
Населений пункт: | м. Балаклія, Балаклійський район, Харківська область |
Респонденти: | Циганок Віра Іванівна (невід.) |
Збирачі: | Галина Кравченко |
Дата запису: | 21.02.1990 |
Транскриптори: | Галина Лук'янець |
Вечорниці в Балаклії були пізно восени на Пилипівку – тоді пряли. На мʼясницях перед постом – вишивають. На вечорниці збирались в хатах, в кого була пара (хлопець з дівчиною), дівчата з дому (брала все потайки від матері) приносили муку, кисляк, або сироватку, сало, яйця, крупу і інше. Дівчата приходили зарані, варили вареники або кашу, куліш, співали всі пісні. А ті хлопці, що без пари, заглядали у вікна, просилися, пускали тільки гармоніста без пари, або бубон, чи на ложках, чи на скрипці грав. Дівчат без пари не пускали зовсім. Часом дівчину приводив старший брат чи сусідський хлопчик. В коморі або в хаті хлопці клали багато сіна або соломи, і всі лягали. Покотом лежачі, співали, розказували щось страшне до самого ранку, нічого зайвого і в голову не клали, все було пристойно.
Масляна. На Масляну в піст в’яжуть колодки тим, хто не женився, привʼязують до шиї, або до ноги, колодку, або дуже здорового бублика.